Vaccinatie- en preventieadvies...
Raadpleeg jouw arts, apotheker of een reisadviescentrum in de buurt.
Consulteer ook de rubriek ‘vaccinaties voor reizigers’ op de vernieuwde website
www.vacciweb.be. Je vindt er per land een overzicht van de aangeraden vaccins.
Kies je voor een bestemming dichtbij of ver weg? Waarheen je ook gaat, het is steeds nuttig om de adviezen te lezen over maatregelen zoals malariapreventie, inentingen tegen gele koorts, bescherming tegen hepatitis A en B,... Een gouden raad: raadpleeg steeds én op tijd de gezondheidsadviezen voor jouw vakantiebestemming vooraleer je vertrekt.
Reisziektes vind je overal
Een groot aantal Belgische reizigers kiest ervoor om de charmes te ontdekken van landen rond de Middellandse Zee (Turkije), Noord-Afrika (Egypte, Marokko, Tunesië) of Oost-Europa.
Populaire bestemmingen, vaak met een verblijf in luxehotels voorzien van alle comfort, worden zelden gezien als een risicofactor voor de gezondheid. Toch kan je ook hier vervelende reisziektes oplopen.
Let op wat je doet?
Wie kan er weerstaan aan de heerlijke vruchtensappen, de verleidelijke zeevruchten en de schitterende buffetten? En kunnen we onze kinderen een verrukkelijk ijsje verbieden? Toch zijn al deze lekkernijen mogelijke bronnen van o.a. het hepatitis A virus.
Dat er een risico bestaat op besmetting met het hepatitis B virus bij een dringende tandverzorging of een medische verzorging op reis, daar staan de meesten onder ons niet bij stil. Zelfs het zetten van een leuke piercing of een (henna) tatoeage kunnen de oorzaak zijn van een infectie met het hepatitis B virus.
Professor dr. Fons Van Gompel, verbonden aan het Instituut voor Tropische Geneeskunde in Antwerpen, benadrukt het belang van vaccinaties op het Vakantiesalon van Brussel. Reserveer je zitje op 6 februari om 13.30u in het Holiday Forum